Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Türkiye Suni Gündemlerle Mi Meşgul?

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 17 – 20 Ocak tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1514 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Geçtiğimiz haftalarda gündemde sıkça tartışılan bazı konular ABD Başkanlık seçimleri, S400 meselesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın reform söylemi ve seçim sistemindeki olası değişikliklerin gündeme gelmesi ile birlikte geri planda kaldı. Eski CHP milletvekili Fikri Sağlar’ın bir televizyon programında yaptığı açıklamalar başörtüsü konusunu gündeme getirirken, İlker Başbuğ’un yazmış olduğu kitap hakkında yaptığı bir röportajda bulunduğu bazı açıklamalar darbe tartışmalarını gündeme getirmişti. Özellikle başörtüsü konusu ile ilgili Ocak ayının ilk anketinde yaptığımız araştırma toplumun gündeminde böyle bir sorun olmadığını göstermişti. Tüm bu tartışmaların yaşandığı günlerde çeşitli televizyon programlarında Türkiye’nin suni gündemler ile meşgul olup olmadığı konusu da konuşulmuştu. Bu çerçevede toplumun suni gündem meselesi hakkında ne düşündüğünü merak ettik ve Ocak ayı ikinci anketimizde katılımcılara düşüncelerini sorduk.

Katılımcılara “Türkiye’nin asıl meselelerinin konuşulmaması için suni gündem üretildiğini düşünüyor musunuz?” sorusunu sorduğumuz ankette %70 gibi büyük bir çoğunluk “Evet” yanıtını verirken yalnızca %24 “Hayır yanıtını verdi”. Kalan %5’lik kesim ise bu konu hakkında bir fikir belirtmedi.

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.