Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplum Ekonominin Bugününe Nasıl Bakıyor?

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 7-11 Eylül 2023 tarihlerinde Türkiye çapında 26 ilde 2000 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Toplum ekonominin güncel durumu hakkında ne düşünüyor? Seçim döneminin sona ermesiyle ekonomiye dair görüşler değişti.

Sonbahara geçerken ekonomi hakkındaki olumsuz değerlendirmelerin oranı geçtiğimiz aya kıyasla 3 puan düşerek %78’e geriledi. 

Katılımcıların %14’ü ekonominin bu gününe dair ne olumlu ne de olumsuz bir değerlendirmede bulunuyor. 

Ekonominin güncel durumunun iyi/çok iyi olduğunu düşünenlerin oranı ise geçen aya göre 1 puan yükselerek %8 olarak gerçekleşti.

Ekonominin güncel durumunu olumsuz yorumlayanların en yüksek seviyede olduğu yaş grubu ise emeklilerin çoğunluğu oluşturduğu 65 yaş ve üzeri yaş grubu. Çalışma gruplarına baktığımızda ise  olumsuz bakanların en büyük çoğunluğu oluşturduğu grup öğrenciler. Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.