Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Türkiye’nin Kahramanları: Filenin Sultanları

5Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 7-11 Eylül 2023 tarihlerinde Türkiye çapında 26 ilde 2000 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

İngiliz Yazar Simon Kuper’in ünlü kitabına da adını veren, “Futbol asla sadece futbol değildir.” sözünün geçtiğimiz günlerde voleybol için de geçerli olabileceğini gördük. Filenin Sultanları’nın Avrupa şampiyonluğuna giden süreçte en az elde ettikleri başarı kadar sporcuların özel yaşamları da gündem yarattı, tartışma konusuna dönüştü. Filenin Sultanları’nın Avrupa’da göğsümüzü kabartan başarılarını kutlarken Türkiye Raporu olarak Eylül ayında toplumun Filenin Sultanlarına dair algısını ölçtük. 

 

Toplumda %73 ile çoğunluk, Filenin Sultanları’nın Avrupa Şampiyonluğu sürecini maçları izleyerek veya sosyal medyadan takip ettiğini belirtti. Filenin Sultanları’nın Avrupa şampiyonluğu sürecini hiç takip etmeyenlerin oranı ise %27 oldu. 

Sonuçları seçmen grupları açısından incelediğimizde her iki İYİ Parti seçmeninden birinin Filenin Sultanları’nın birden çok maçını izlediği ortaya çıktı. İYİ Parti, birden çok maçı izleyenlerin en yüksek seviyede olduğu seçmen grubu oldu. 


Toplumun neredeyse tamamı “Filenin Sultanları’nın başarısı beni gururlandırdı.” ifadesine katılıyor.

%86’lık kesim ise voleybol milli takımımızın gençler için rol model olduğunu düşünüyor. Diğer taraftan “Filenin Sultanları Türkiye’nin kültürel yapısını temsil etmiyor.” ifadesine katılma oranı  %21 seviyesinde.

Sonuçlara göre Filenin Sultanları’nın Avrupa Şampiyonluğu sürecini maçları izleyerek takip edenler, yalnızca sosyal medyadan takip edenlere göre milli takımımız hakkında daha olumlu yargılara sahip. Örneğin süreci birden çok maçı izleyerek takip edenlerde Filenin Sultanları’nın gençler için rol model olduğu görüşüne katılanların oranı, sadece sosyal medyadan takip edenlere  kıyasla daha yüksek.   

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.