Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

“Çıkar Göster”: Akıllı Telefonunuzu Nasıl Bilirsiniz?

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 4-11 Ağustos 2023 tarihlerinde Türkiye çapında 26 ilde 2000 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Dünya artık eski dünya değil. Akıllı telefonlar iş, okul, eğlence ve günlük işleri kolaylaştırma amacıyla her kesimin kullandığı bir araca dönüştü.  Fakat akıllı telefonlar gündelik hayatımıza ne kadar eklemlenmiş olursa olsun toplumdaki bazı kesimler akıllı telefon sahibi olmanın “lüks” göstergesi olduğunu düşünüyor. Türkiye Raporu olarak akıllı telefonların gerçekten yaygın olup olmadığını  ve toplumun en çok hangi uygulama türlerini kullandığını ölçtük. 

Katılımcıların %93 ile ezici çoğunluğu akıllı telefon sahibi olduğunu belirtti. %7’lik kesim ise akıllı telefon sahibi değil. Peki toplum, akıllı telefonlarında en çok hangi uygulamaları kullanıyor? 

Sosyal medya uygulamaları %43 ile katılımcıların en sık kullandığı uygulama türü oldu. Bu oran mesajlaşma uygulamalarında %32’ye, haber uygulamalarında ise %13’e düşüyor. 

Öğrenciler sosyal medya uygulamalarını en çok kullanan grup oldu (%73).Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.