Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Salgın Yönetimi Memnuniyeti

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 21–23 Haziran 2021 tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1502 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Bir yılı aşkın süredir devam eden küresel sağlık krizi kısa zamanda ekonomi üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Birçok ülkenin refah seviyesini tehdit etti. Türkiye’de halihazırda yaşanmakta olan ekonomik kriz üzerine pandemi etkisi bindi ve durum daha da kötüleşti. Ancak Haziran ayı itibari ile aşılamanın bir anda hız kazanması hayatın normale dönmesi için umut ve beklentileri yükseltti. Bu gelişmeler ışığında, en son Nisan ayında sorduğumuz salgın yönetimi memnuniyeti konusunu Haziran ayında tekrar sorduk ve sizler için karşılaştırmalı bir analiz hazırladık. 

Haziran ayı II. araştırmasına göre en olumsuz değerlendirmeler salgın döneminde ekonomi için yapılırken, az bir farkla salgın döneminde eğitim konusu da ona çok yakın.  Eğitim ve ekonomiye kıyasla salgın döneminde sağlık yönetimi çok daha iyi görülüyor olsa bile, katılımcıların hemen hemen yarısı çok kötü veya kötü bulduklarını ifade ettiler. 

Nisan 2021'e göre Haziran'da eğitim ve ekonomi alanlarında olumsuzluk devam ediyor, büyük bir değişiklik oluşmuyor. Salgın döneminde sağlık yönetimi konusunda ise katılımcıların değerlendirmeleri olumlu anlamda değişiyor. Bu anlamda Nisan ayında katılımcıların %45’i sağlık alanında yönetimi çok iyi/iyi olarak değerlendirirken bu oran Haziran ayında %49’a çıktı. Bu olumlu değişimin sebebi olarak Haziran ayında aşılama sürecinin çok hızlanması düşünülebilir. 

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.