Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Milli Uzay Programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında Türkiye’nin uzaydaki 10 yıllık vizyon, strateji, hedef ve projelerinin yer aldığı Milli Uzay Programı’nın tanıtımını Şubat ayının ortasında gerçekleştirdi. Bu plan kapsamında birinci aşamada Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında uzaya ilk Türk astronotunu göndermek yer alırken, ikinci aşamada ise, Ay’a ilk teması gerçekleştirmek yer alıyor.

Milli Uzay Programı’nın açıklanması üzerine Şubat ayı ikinci anketinde katılımcılara bir takım ifadeler yönelttik ve düşüncelerini inceledik. Araştırma bulgularımızı sizler için derledik.

Katılımcılara Milli Uzay Programı üzerine düşüncelerini ölçmek adına ifadeler yönelttiğimizde, %32 Milli Uzay Programı’nı desteklediğini ve gelecek için önemli bir adım olduğunu düşündüğünü belirtti. %30 ise ‘desteklemiyorum, şu an daha önemli sorunlarımız olduğunu düşünüyorum’ ifadesini tercih etti. Programı desteklemeyip, geçici bir gündem olduğunu düşünenlerin oranı %17 oldu. Son olarak %15 Milli Uzay Programı hakkında ‘destekliyorum ancak zamanlamasının doğru olmadığını düşünüyorum’ ifadesini tercih etti. Açıklanan Milli Uzay Programı hakkında fikri olmayan / cevabı olmayanların oranı ise yaklaşık %7 olarak gerçekleşti.

 

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.