Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Türkiye’yi Sarsan Deprem 

Türkiye sabah saat 04:17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan çok şiddetli bir depremle sarsıldı. Depremin 1939 Erzincan Depremi’nden beri yaşanan en şiddetli deprem olduğu belirtiliyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ilk depremi Gaziantep’te meydana gelen ve büyüklüğü 6.6 ile 5.3 aralığında değişen depremler takip etti. Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay olmak üzere bölgede bulunan 10 şehir de depremden etkilendi. Çok sayıda artçı sarsıntı yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor.

7.7 büyüklüğündeki depremde can kaybı 1014’e yükselirken son verilere göre 5385 kişi yaralandı. Depremin ardından 2818 bina yıkıldı.  Enkazdan kurtarılan kişi sayısı ise 2470 oldu. Türkiye deprem bölgesi için 4. seviye alarm verdi.

Deprem Bölgelerine Yardım İçin:

Bulunduğunuz il ve ilçe belediyeleriyle irtibata geçebilirsiniz.

İhtiyaç Haritası

Afet Platformu

Ahbap

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.