Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplumun Türkiye Hakkında Hissettikleri

Gündem maddelerinin sıkça değiştiği Türkiye’de toplum yaşanan çeşitli günlük olayları kimi zaman öfke ile karşılarken kimi zaman gurur ile bakıyor. Son zamanlarda yaşanan toplumsal, ekonomik ve siyasal gelişmeler ışığında, toplumun duygusal durumunu ve Türkiye’de olup bitenleri nasıl karşıladığını Türkiye Raporu olarak merak ettik. Temmuz ayında başladığımız ve üç ayda bir takip etmeye devam ettiğimiz bu serinin ikinci anketini Ekim ayında yapmıştık. Ocak ayının ikinci anketinde bu anketimizi tekrarladık ve üçüncü defa karşılaştırmalı bir analiz hazırladık.
Katılımcılara “Ülkenin genel gidişatını düşündüğünüzde sayacaklarımdan hangisi hislerinizi en iyi şekilde tarif eder?” sorusunu sorduğumuzda en çok tercih edilen yanıt %56 ile “Endişeli” oldu. Endişeli olduğunu belirten katılımcıların oranında Temmuz ayından bugüne önemli bir artış olduğunu söylemek mümkün. Umutlu olanlar Ocak ayında %23 ile ikinci sırada yer alırken, ülkenin gidişatıyla ilgili kızgın hissedenlerin oranı %11 olarak karşımıza çıkıyor. Temmuz ayından bu yana umutlu olan katılımcıların oranı düşerken, kızgın hisseden katılımcıların oranında da ufak bir düşüş olduğu görüldü. Son olarak katılımcıların en az tercih ettiği yanıt önceki aylarda da olduğu gibi “Gururlu” oldu.

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.