Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Salgın Yönetimi Memnuniyeti

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 19–21 Nisan tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1506 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Dünya genelinde 3 milyondan fazla can alan Koronavirüs salgını bir seneden uzun zamandır hayatımızda. İngiltere, Yeni Zelanda gibi ülkeler ülke çapında gerçekleştirilen aşılama sonucu normal hayatlarına devam ediyor. Özellikle salgınla en iyi mücadele eden ülkelerden biri olan Yeni Zelanda’da geçtiğimiz günlerde sosyal mesafesiz 50 bin kişilik konser düzenlenmişti. Türkiye’de ise Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre an itibariyle 21 milyondan fazla insana aşı yapıldı ancak geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu karar ile 17 Mayıs’a kadar “tam kapanma” yaşayacağız. Tam kapanma kararının duyurulmasından sonra kapanma dönemi esnasında uygulanacak maddi destek paketi açıklanmaması toplumun çeşitli kesimlerinde tepkiye neden oldu. Bu tartışmalara ek olarak IMF’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir araştırmaya göre Türkiye’nin GSYH’ye oran ile salgın döneminde en az maddi yardım yapan ülkelerden birisi olduğu ortaya çıktı. Tüm bu gelişmelerin ışığında, toplum hükümetin Koronavirüs ile sağlık, ekonomi ve eğitim alanlarında mücadelesi hakkında neler düşünüyor, merak ettik ve sizler için araştırdık.

Genel sonuçlara göre toplumun yarısından fazlası, salgın esnasında hükümetin her üç alanda da yönetiminin Çok kötü / Kötü olduğunu düşünüyor. Bu anlamda katılımcıların %45’i hükümetin sağlık konusundaki performansını Çok iyi / İyi bulurken, aynı oran eğitim için %25, ekonomi için ise %23 olarak karşımıza çıkıyor. Aynı soruyu Ekim ayının başında sorduğumuzda %60 sağlık yönetimini Çok iyi / İyi bulurken, %33 ise ekonomi yönetimini Çok iyi / İyi bulduğunu ifade etmişti.

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.