Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Koronavirüs Aşısı Bulunsa Yaptırır Mısınız?

Bütün dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü için henüz ne bir ilaç ne de önleyici bir aşı var. Salgının Türkiye’de de varlık gösterdiği dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Alınan önlemler şimdilik sadece bulaşıcılığı azaltmaya yönelik olsa da yakın gelecekte bu virüs için de aşı geliştirilmesi mümkün. Biz de Mart araştırmamızda katılımcılarımıza sorduk: “Korona virüsünden korunmak için bir aşı olsa yaptırır mıydınız?”
Korona virüsünün gündemin büyük bölümünü meşgul ettiği şu günlerde katılımcıların %44,2’sinin aşı bulunması halinde bu aşıyı yaptırmayacağını söyledi. Virüsün en yüksek ölüm oranlarına yüksek yaş gruplarında rastlanmasının doğal bir sonucu olarak bu oran 65 yaş üstünde %36 seviyesine kadar geriledi. Öte yandan, 25-54 yaş arasındaki her iki katılımcıdan biri Korona virüsü için aşı yaptırmayacağını ifade etti. Bu durum, Abdurrahman Dilipak’ın Korona virüs aşısının kısırlaştırıcı etkisi bulunacağına yönelik ifadeleri, halkın bir bölümünde karşılık bulmuş olabileceğini gösterdi.
corona_data_2.jpg
Aşı konusunda dahi, diğer araştırmalarımıza benzer şekilde İYİ Parti ve CHP seçmenlerinin verdiği yanıtların benzerlik gösterdi. Bu partilerin seçmenlerinde aşı yaptıracağını ifade edenlerin oranı %60’ın üzerinde çıkarken en düşük oran %44,2 ile MHP seçmeninde görüldü.

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.