Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Kanal İstanbul Projesini Destekliyor Musunuz?

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 46 Mart tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1504 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Pandemi ile birlikte gündemdeki yerini kaybeden Kanal İstanbul Projesi tekrar eski yerini aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “ya kanal ya İstanbul” sloganınına “inadına yapacağız” diyerek cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan proje için tüm teknik çalışmaların tamamlandığını duyurdu. Kanal İstanbul’u hayata geçirmek adına pek çok özel mülkiyetin kamulaştırılacağı ve 40 milyon metrekare tarım arazisinin yok olacağı öngörülürken projenin getireceği maddi yük de konuşulmaya başlandı. 

Türkiye Raporu olarak, Mart ayı birinci araştırmamızda katılımcılarımızın Kanal İstanbul Projesi konusunda ne düşündüğünü merak ettik ve sizler için Temmuz 2020 sonuçları ile karşılaştırmalı bir analiz hazırladık. 

Verilen yanıtlar incelendiğinde Temmuz 2020’de katılımcıların %48’inin Kanal İstanbul’un yapılmasını desteklediği görülürken bu oranın Mart 2021’de %43’e düştüğü gözlendi. Bu anlamda yaklaşık 7 aylık bir periyotta Kanal İstanbul’un yapılmasına olan desteğin azaldığı görüldü.

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Türkiye Raporu mobil uygulamasına abone ol, her ay Türkiye çapında 2000 kişiyle yapılan anket çalışmalarının detaylı sonuçları ayda iki kez cebine gelsin.

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.