Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Erken Seçim Olmalı Mı?

Muhalefet partileri liderlerinin erken seçim taleplerini dile getirmeleri ile birlikte erken seçim tartışmalarının gündeme gelmesine rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta seçimlerin planlandığı gibi 2023’te gerçekleşeceğini ifade ediyor. Ülkemizin içinde bulunduğu mevcut koşullar sonucunda muhalefet partilerinin erken seçim talebi toplumda karşılık buluyor mu? Haziran ayından beri üç ayda bir sorduğumuz “Sizce erken seçim olmalı mı?” sorusunu Şubat ayında tekrarlık ve karşılaştırmalı bir analiz hazırladık.
Şubat ayı ilk anketinde erken seçim olması gerektiğini düşünenlerin oranının bu zamana kadarki en yüksek seviyede olduğunu gözlemledik. Bu ayki anketimizde %48 erken seçim olması gerektiğini belirtirken, erken seçim olmaması gerektiğini düşünenlerin oranı sadece 1 puan fazla ile %49 oldu. Önceki araştırma sonuçları ile kıyaslandığında erken seçim olması gerektiğini düşünenler ile olmaması gerektiğini düşünenlerin arasındaki farkın bir hayli azaldığını söylemek mümkün. Son olarak pandemi sürecinde “yeni normal” olarak adlandırılan sürecin başlangıcı olan Haziran ayına göre erken seçim olması gerektiğini düşünenlerin oranında 15 puanlık bir artı söz konusu.

 

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.