Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplumun Türkiye Hakkında Hissettikleri

Yayınlanan araştırma sonuçları İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, 19–21 Mayıs 2021 tarihlerinde Türkiye çapında 12 ilde 1509 kişi ile yapılan anket çalışmasının sonucudur.

Gündem maddelerinin sıkça değiştiği Türkiye’de toplum, yaşanan çeşitli günlük olayları kimi zaman öfke ile karşılarken kimi zaman gurur ile bakıyor. Son zamanlarda yaşanan toplumsal, ekonomik ve siyasal gelişmeler ışığında, toplumun duygusal durumunu ve Türkiye’de olup bitenleri nasıl karşıladığını Türkiye Raporu olarak merak ettik. Temmuz ayında başladığımız ve üç ayda bir takip etmeye devam ettiğimiz bu serinin en son  anketini Ocak ayı ikinci anketinde yapmıştık. Şimdi dördüncü defa en güncel verileri eski sonuçlarımızla beraber sizler için yeniden derledik. 

Ocak ikinci anketinde olduğu gibi bu ayki ankettede ülkenin genel gidişatı ile ilgili  ‘Endişeli’ olduğunu söyleyenlerin oranı %56 oldu. Mayıs ayı ikinci anketinde ‘Umutlu’ olanların oranı Ocak ayına kıyasla 5 puan azaldı ve %17’ye düştü. Temmuz 2020’den bugüne Umutlu olduğunu belirten katılımcların oranı %35’ten %17 seviyesine geriledi. Kızgın ve Gururlu olanların oranlarında artışlar gerçekleşti. Kızgın olanlar geçmiş ankette %11 oranındayken bu ay %14’e çıktı. Bu ayki ankette gururlu katılımcılar ise 4 puan artarak %13’e yükseldi. 

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.