Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

“Yalan Üretim Merkezi” Videosu (2021)

Oyun: Animasyon video çekişmesinde siyasi rakibi yalancı çıkarmak

Video Linki: https://youtu.be/4_4QLIxgT-8

Beyaz Oyuncu: Emre Cemil Ayvalı, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı

Siyah Oyuncu: Cumhuriyet Halk Partisi 

Olaylar:

2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak yedi milyon genç seçmen olması siyasi partileri sosyal medyaya yatırım yapmaya iter. Takip eden süreçte siyasette çizgi film furyası başlar. Bu atışmalar sırasında AK Parti sosyal medya hesaplarından bir video duyurulur: “Yalan Üretim Merkezi”

Sonuç: 

“Yalan Üretim Merkezi” ikna edici argümanlar sunamaz. Gerçek bir soruna işaret edemediği gibi mizahi bakımdan da eleştirilir. Bir süredir gündemden düşmüş olan “128 milyar dolar nerede?” sorusunu da yeniden herkese duyurmuş olur. AK Parti üst yönetimi tarafından da beğenilmemiş olacak ki yayınlanmasını takip eden 72 saat içerisinde tüm AK Parti sosyal medya hesaplarından kaldırılır. Bunun ardından Emre Cemil Ayvalı da videoyu savunduğu ve yayında kalmasında ısrarcı olduğu tweetlerini siler.

Ayrıcalıklı Abonelik

Anket verisi ulaşılmaz olmak zorunda değil. Ayda 15 TL vererek hem TürkiyeRaporu.com araştırmalarına destek olabilir hem de her ay Türkiye çapında 2 anketin detaylı sonuçlarına ulaşabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek için tıkla.

İlgili Gönderiler

Önerilenler

Haber bültenine kayıt olmayı unutmayın

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.