Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Toplumun Türkiye Hakkında Hissettikleri

Gündem maddelerinin sıkça değiştiği Türkiye’de toplum yaşanan çeşitli günlük olayları kimi zaman öfke ile karşılarken kimi zaman bu olaylara gurur ile bakıyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan toplumsal, ekonomik ve siyasal gelişmeler ışığında, toplumun duygusal durumunu ve Türkiye’de olup bitenleri nasıl karşıladığını Türkiye Raporu olarak merak ettik. Temmuz ayında başladığımız ve üç ayda bir takip etmeye devam edeceğimiz bu serinin ikinci araştırmasını Ekim ayının ikinci anketinde yaparak karşılaştırmalı bir analiz hazırladık.

Katılımcılara “Ülkenin genel gidişatını düşündüğünüzde sayacaklarımdan hangisi hislerinizi en iyi şekilde tarif eder?” sorusunu sorduğumuzda en çok tercih edilen yanıt %52 ile “Endişeli” oldu. Temmuz ayı ile karşılaştırdığımızda bu oranda 12 puanlık bir artış söz konusu. Öte yandan katılımcıların %29’u ülkenin gidişatı konusunda umutlu olduğunu belirtirken, bu oranda Temmuz ayına kıyasla 5 puanlık bir düşüş yaşandı. Son olarak kızgın olduğunu belirten katılımcıların oranında azalma görülürken, gururlu olan katılımcıların oranında da düşüş olduğu görüldü.

Ayrıcalıklı Abonelik

Türkiye Raporu’na Abone olarak her ay Türkiye çapında 1500 kişi ile yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sonuçlar parti, yaş, çalışma ve eğitim kırılımlarıyla beraber raporda yer alır. Aşağıdaki farklı paketleri inceleyerek seçtiğinizi satın alın.

İlgili Gönderiler

ABONELİK PAKETLERİMİZİ İNCELEDİNİZ Mİ?

Size uygun paketi seçin, detaylı anket raporları düzenli olarak e-postanıza gelsin.

İNCELE

Önerilenler

Tekrar hoşgeldiniz!

Hesabınıza aşağıdan giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formu doldurun

Şifrenizi kurtarın

Şifrenizi sıfırlamak için aşağıda kullanıcı adınızı ya da email adresinizi girin.